Kurz je určen pro OSVČ a majitele firem, kteří chtějí lépe uchopit digitální strategii pro své podnikání, HR manažery, zaměstnance, kteří mají na starosti digitální marketing, pro začátečníky, kteří potřebují praktické zkušenosti k sestavení digitální strategie a pro všechny, kdo hledají uplatnění v online marketingu nebo chtějí obohatit své znalosti o novinky a trendy pro rok 2023.
CÍLE KURZU
- naučit účastníky, jak sestavit strategii z digitálních nástrojů a ukázat možnosti jednotlivých částí digitálního marketingového mixu
- zaměřit se více na PPC reklamy a naučit se, jak nastavit reklamy a změřit jejich výsledky; ukázat si možnosti webové analytiky a tvorby reportů
- představit účastníkům možnosti využití sociálních sítí pro firmy, včetně moderních technologií, které lidem pomáhají v SEO, PPC, UX a efektivnosti nastavení digitální marketingové strategie
OBSAH KURZU
1. den — Ukázkový den online markeťáka, úvod do online mkt
- SEO (optimalizace pro vyhledávače) – proces optimalizace webové stránky, aby se zobrazovala co nejvýše ve výsledcích organického vyhledávání. Informační architektura.
- PPC marketing – placená reklama ve vyhledávání i obsahové síti, mezi kterou patří Google Ads, Sklik a Facebook /IG reklama.
- obsahový marketing – tvorba a propagování kvalitního obsahu: blog, e-book, informační PDF ke stažení atp.
- marketing na sociálních médiích – tvorba obsahu a komunikace s příznivci na sítích Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn apod.
- e-mail marketing – komunikace firmy formou e-mailů.
2. den — PPC reklamy (Google Ads, Sklik, Facebook ads), výkonnostní reklamy
i brand
- PPC marketing – příprava dat pro kampaně, sestavení kampaní, druhy formátů reklam a vyhodnocení výkonu
- strategie STDC v PPC reklamě
- webová analytika GA, GA4, GTM, Search Console
3. den — Social media a reportování výsledků z online mkt (Google analytics)
- Facebook a Instagram marketing
- LinkedIn marketing
- Klíčové technologie online marketingu
LEKTOR
Ing. Michaela Náplavová
Je kreativní marketingovou manažerkou s nadšením pro marketingové strategie. Získala mnohaleté zkušenosti v oblasti online marketingu se zaměřením na výkonnostní kampaně, profesní sítě a v neposlední řadě i na obchodně marketingové strategie firem z různých oborů. Vedla tým specialistů na SEO, PPC, social media a webovou analytiku. Na Univerzitě Tomáše Bati vystudovala obor marketingový management. Své zkušenosti ráda předává formou praktických
a interaktivních kurzů a workshopů.
TERMÍNY 3DENNÍHO KURZU
23. 5., 24. 5., 25. 5. (8:00 – 15:30)
MÍSTO
Technologické inovační centrum, Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín
CENA
10 500 Kč bez DPH